Tümexpo Helal ve Allıntech fuarları 40 bin kişiyi ağırladı

Kategori: Turizm - 1.502 viewsYorum Yazın
Tümexpo Helal ve Allıntech fuarları 40 bin kişiyi ağırladı

Bir Asel Grup markası olan DISCOVER EVENTS tarafından organize edilen 3.Tümexpo 2015, 6. Helal Expo ve Allintech Fuarları 300 firma ve 40 bin ziyaretçinin katılımı ile Türkiye’nin 2023 hedefine ulaşmasında önemli adım üstlenen bir dizi organizasyona ev sahipliği yaptı.

TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği) ve GİMDES (Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği) ile ilk kez bu yıl ortak bir platform oluşturan DISCOVER EVENTS’in Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete, B2B görüşmeler neticesinde katılımcı firmaların yeni bağlantılar kurması ve yeni pazarları keşfetmelerine vesile olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Resmi açılışı 23 Ekim günü TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşen TÜMEXPO, HELAL EXPO ve Allintech Fuarları ile KOBİ Şurası ve Tıp & Ecza ve Fıkıh çalıştayları çok sayıda devlet adamı, yabancı konuk, Türk girişimcileri ve sanayiciler ile gıda, makine, inşaat, kozmetik ve teknoloji firmalarını ağırladı.

İnovasyon teknolojileri zirvesinde savunma sanayisine tedarikçi olabilecek firmalar bir araya geldi. Üniversiteler ve firmalar, teknoparklarda yeni projeler üretmek amacıyla ilk adımları attı; fuara katılan Microsoft, 5 yaşındaki çocukların bilgisayar programlama ve yazılım üzerinde çalışmalarına imkan sağlamak amacıyla yeni atılımlar gerçekleştirdi. 2. Kobi Şurası Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim (World Bank Group), İslam Kalkınma Bankası Başkanı Ahmad Mohammad Ali (IDB)’yi ağırlandı; KOBİ’ler için İslami finansla ilgili önemli kararlar alındı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!