— Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

  • Helalolsun.org ziyaretçilerinden yalnızca iletişim amacıyla veri talep etmekte ve toplamaktadır. Bu veriler iletişim formu ile talep edilmektedir. İletişim formunda isim ve e-mail bilgisi istenmektedir.
  • Ziyaretçilerin kişisel veya ticari bilgileri kesinlikle istenmemektedir. Özellikle belirtmek isteriz ki kişisel olarak dolandırıcılık gibi amaçlarda kullanılabilecek banka bilgileri, kimlik bilgileri talep edilmemektedir.
  • Helalolsun.org ziyaretçilerin site deneyimi ve içeriğinin geliştirilmesi amacıyla bazı verilerini toplamaktadır. Bu veriler arasında coğrafi yer, ip adresi, sayfa gösterim sayısı, reklam tıklama etkinliği, url takibi, sayfada ve sitede geçirilen süre, siteye giriş yapılan cihaz sayılabilir.
  • Helalolsun.org üçüncü taraf sitelere ve firmalara sizi tanımlamak için veri gönderebilir. Veriler yalnızca site güvenliğinin artırılması, ziyaretçi trafiğinin yükseltilmesi, ziyaretçi deneyiminin geliştirilmesi ve site ara yüzü ile kullanım ergonomisinin iyileştirilmesi amacı dışında kullanılamaz.
  • Helalolsun.org reklam kişiselleştirme, site trafiğinin düzenlenmesi ve iyileştirilmesi, içerik geliştirme amaçlarıyla farklı çerezler kullanabilir. Çerez kullanımı ziyaretçi onayı ile olmaktadır.
  • Reklam yayını yapılan sitede reklam yayıncıları ile bağlantı bulunmaktadır. Bu nedenle Helalolsun.org reklam sağlayıcı firmaların farklı reklam gösterim algoritmalarını barındırır. Bu algoritmalar ile reklam sağlayıcı firmalar ziyaretçi davranışları ile ilgili verileri toplayabilir. Bu veriler sayfada geçirilen süre, cihaz bilgisi, tıklama davranışı analizi, coğrafi işaretleme, dil gibi bilgilerden oluşmaktadır.
  • Üçüncü taraf reklam sağlayıcı ve sunucularının kullandıkları algoritmalar ile topladıkları veriler ile ilgili yasal sorumluluk kendilerine aittir. Helalolsun.org sitede yayınlanan reklamların algoritmalardan ve topladıkları verilerden sorumlu değildir. Reklam sağlayıcıların algoritmalarına müdahale hakkı ve yetkisi bulunmamaktadır. 
  • Helalolsun.org içeriğine, İslami hassasiyetlere, etik ve ahlaki değerlere, milli ve manevi hassasiyetlere uygun olmayan reklamları kabul etmemektedir.
  • Helalolsun.org makale metinlerinde üçüncü taraf sitelere link/bağlantı vermektedir. Bu bağlantılarla açılan veya gidilen sayfaların ve sitelerin sorumluluğu kendilerine aittir. Bu site ve sayfaların gizlilik politikaları ve veri güvenliği gibi konularda Helalolsun.org sorumlu tutulamaz.
  • Helalolsun.org gelişen teknolojiye göre güvenlik alt yapısını, editoryal yetkinliğini, hız gibi SEO özelliklerini sürekli geliştirmektedir. Bununla birlikte kullanıcıların sınırlı olarak toplanan verilerinin güvenliğini sağlamak için alınabilecek gerekli önlemleri almaktadır. Fakat yüzde yüz oranında kişisel verilerin güvenliğini garanti edemez. Çünkü günümüz teknolojisi buna tam olarak imkan vermemektedir. Ziyaretçiler de siteye giriş yaptıklarında bu teknolojik sınırlılığın farkında olarak gizlilik politikalarını okuyup anladıklarını ve kabul etmiş sayılmaktadır.
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!