— Hakkında

Hakkımızda

Son yıllarda helal ürünlere olan ilgi artıyor. Bunun nedeni teknolojik gelişmelerdir.  Özellikle gıda alanındaki endüstriyel üretimlerin artması ile İslami esaslara uygun olamayan katkı maddeleri, alkol ve domuz yağı gibi etkenler yiyip içtiklerimize girmeye başladı. Helal kesim unutuldu! Otomatik kesim makineleri devreye girdi. Besmelesiz kesilen etler çoğaldı!

Bu hassasiyetlere uygun içerik üretmek amacıyla Helalolsun.org yayına başladı.

Helalolsun.org bağımsız bir yayın çizgisine sahiptir. Herhangi bir vakıf, dernek veya helal sertifikalandırma firması gibi gerçek ve tüzel kişilerle bağlantısı yoktur.

Helalolsun.org editörleri hassasiyet celbeden bahis hakkında gerekli ilmi tahkikatları yaparak icap ettiğinde farklı görüşleri de yansıtarak yayın yapmaktadır.

Helal ürünler ve helal sektörü ile ilgili tüm İslam alemindeki gelişmeleri takip etmektedir. Yayın ilkeleri ümmete hizmet esasını takip etmektedir.

Helalolsun.org İslamın inanç, akaid ve kaidelerine uygun yayın yapar. Milletin ve ümmetin dini ve ahlaki değerlerini, hassasiyetlerini muhafaza eder. Bu hassasiyetlere aykırı içeriklere yer vermez.

Helalolsun.org sosyal medya platformlarını da kullanmaktadır. Instagram, youtube, facebook, telegram, twitter gibi pek çok sosyal medya platformunda yer almayı hedeflemektedir.

Yalnızca ‘helal’ hassasiyeti olan kitleye değil bu konuda yeterli bilgiye sahip olmayanlara da ulaşmayı ve tebliği vazifesini ifa etmeyi de hedeflemektedir.

Allah yar ve yardımcımız olsun. Sizlerin de katkıları ile bu kutlu yolda hizmetler edebilmeyi cümlemize nasip etsin. Amin.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!