Halal Dunya marketlerinin sayısı artıyor!

Kategori: Alışveriş / Gıda / Kozmetik - 1.854 viewsYorum Yazın
Halal Dunya marketlerinin sayısı artıyor!

“Ey iman edenler! Eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların helal ve temiz olanlarından yiyin ve Allah’a şükredin” (Bakara /172)

Kasım ayında açılışı yapılacak ikinci Halal Dunya Marketi Kocaeli’nde 18 Kasım Cuma günü Saat 14.00’te hizmete giriyor. Market Yenişehir Mahallesi, Turan Güneş Caddesi ( Mimar Sinan Ortaokulu Yanı ) No:272-1B İzmit/Kocaeli adresinde hizmet verecek.

Allah (cc) ‘a hamd olsun ki Müslüman TÜRKİYE’nin yüzakları, sayıları artarak, yola devam ediyorlar ve Helal ve Tayyib ürünleri Müslümanlara sunmak için hizmette yarışıyorlar. Bu hayırlı hizmet yarışında Antalya şubesini 5 Kasım Cumartesi günü saat 12 00’de, yoğun bir katılımla, görkemli bir şekilde açılışı yapıldı.

Halal Dunya Marketlerinde Ne Bulunur, Ne Bulunmaz?

Halal Dunya Marketleri'nin sayısı hızla artıyor

Halal Dunya Marketleri’nin sayısı hızla artıyor

Bu konudaki bilgileri Halal Dunya Marketleri GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kani BÜYÜKÖZER veriyor:

Bu marketlerde sağlığınıza ve dininize zarar verecek hiçbir zararlı katkı maddeli ürün bulunmamaktadır. Raflarda bulunan ürünlerin içeriğinde; ne olduğu bilinmeyen hayvan kökenli Jelatin, Sistain, Mono ve Digliserid’li ürünler bulunmaz. Sağlığa zararlı, sentetik tatlandırıcılı, aromalı, boyalı meşrubatlar, sakızlar, yoğurtlar bulunmaz. Monosodyum Glutomatlı, Sodyum Nitritli, Karragenanlı, Domuz enzimli, Domuz proteinli ürünler bulunmaz. İslami Helal kesim şartlarına uymayan et ürünleri bulunmaz. GDO’lu ürünler  bulunmaz.

Halal Dunya Marketlerinin raflarında satılan tüm ürünler Gıda ve İhtiyaç maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES) tarafından sertifikalandırılmış ve sürekli denetlenmektedır.

GİMDES’in sertifika verdiği on bin çeşide ulaşan ürünlerin bulunduğu ’’Halal Dunya Marketleri’’nde bir ailenin neredeyse tüm ihtiyacını karşılayacak kadar ürün satılmaktadır. Halal Dunya Marketleri müslüman kardeşlerimizin helal ve tayyib gıda güvenliğini temsil etmektedir. Helal ve tayyib şartlara haiz ürünleri kolayca temin edebileceğiniz eşsiz bir ortam hazırlanmıştır.

Halkımızın Halal Dunya Marketlerine sahip çıkması gerekmektedir. Eğer bu gün açılan marketlerimize sahip çıkılmazsa yarın yediklerimizden ve içtiklerimizden şikâyet etme hakkımızı da kaybederiz. Öncelikle kendi ihtiyaçlarımızı karşılamak için bu marketlerimizi seçmek görevimiz olduğu gibi yakınlarımızı, komşularımızı ve çevremizi de bu marketlerimizle tanıştırmak da görevlerimiz arasında olmalıdır.

Helal Lokmanın bütün Müslüman toplumu kucaklayabilmesi için önümüzde katedeceğimiz önemli ve uzun bir yolumuz daha var. Bu dönemi de ihlas, sabır, sadakat, kalbi ve fiili dualarımızla aşacağımıza inanıyorum.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!