Helal diş macunu

Kategori: Kozmetik - 5.067 viewsYorum Yazın
Helal diş macunu

Helal diş macunu kullanmak Efendimizin misvak sünneti yerine tercih edilebiliyor. Burada helal hassasiyeti olan bizleri misvak kelimesinin algısı ile kandırabiliyorlar. Aman kardeşlerimiz! Çok dikkat edelim! Helal sertifikalı diş macunu değilse misvak, florürsüz, organik gibi kavramlar kargaşaya neden olabiliyor. Lütfen hakikatleri tam olarak idrak için okumaya devam edin!

Bu yazıda; helal diş macunu markalarıColgate diş macunu helal mi gibi kalbinizi mutmain edecek ve daha önce neden bilmiyordum diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Helal sertifikalı diş macunu markaları gibi helal hassasiyeti olanlar, organik doğal ürünler için arzu ederlerse zengin bilgi kaynaklarına buradan ulaşabilirler.

Helal diş macunu

Helal diş macunu Efendimiz (SAV) tarafından sünnet olarak bize bırakılan ağız ve diş temizliği için kullanılıyor. Asr-ı Saadet döneminde misvak kullanılıyordu. Misvak ağızdaki zararlı mikropları öldürüp faydalı mikroplara ise zarar vermiyordu. Üstelik hiçbir katkı maddesi hele florür, anason, domuz yağı, formaldehit, SLS (sodium lauryl sulfate) asla içermiyordu.

Kapitalist düzenler zamanla ağız ve diş sağlığı için hepimizi bir noktaya hapsetti. Ağız bakım ürünleri: Dış fırçası, diş macunu, diş ipi, ağız bakım suyu vb.

helal diş macunu-organicadent diş macunu-feradisin diş macunu-helal sertifikalı diş macunu-helal diş macunu markaları-gimdes diş macunu-helal diş macunları-helal diş macunu markası-colgate diş macunu helal mi-colgate diş macunu içindekiler-colgate diş macunu domuz yağı
Helal sertifikalı diş macunu markaları hangileridir?

Tam bu noktada adeta şeytani planlar devreye girerek çocukluk çağındaki insanlar başta olmak üzere pek çok zararlı madde içeren ürünler adeta vazgeçilmez olarak sunulmaya başladı. Oysa ki bu ürünleri kullananların da nedense dişlerinden dolgu ve kanal tedavisi ilerleyen yaşlarda da takma diş ve protez eksik olmuyordu!

Ne yapmalıyız? Elbette misvak kullanmayı öncelikle alışkanlık edinmeliyiz. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Cebrail aleyhisselam, misvak kullanmayı o kadar tavsiye etti ki, misvakın farz olacağından korktum.) [İbni Mace]

(Gece namazı için kalkınca, ağzınızı misvakla temizleyin! Çünkü bir melek, namazda Kur’an okuyanın ağzına yaklaşarak dinler.) [Deylemi]

(Misvak; ağzı temizler, görmeyi keskinleştirir, diş etlerini güçlendirir, dişleri beyazlaştırır ve çürümeyi önler, hazmı kolaylaştırır, mideye sıhhat verir, balgamı keser, hasenatı artırır. Allahü teâlâyı razı eder, melekleri sevindirir.) [Ebu Nuaym]

Diş macunu için ise helal sertifikalı diş macunu markaları arasından tercih yapılabilir. Bu konuda TSE ve Gimdes diş macunu helal sertifikası veriyor.

Helal diş macunu markaları, helal sertifikalı diş macunu markaları hangileri?

Helal diş macunu markaları hangileridir? Ülkemizde helal marketler ve online helal ürün satış siteleri üzerinden bulabileceğiniz helal sertifikalı diş macunu markaları için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Helal sertifikalı diş macunu markaları

Helal diş macunları arasında helal diş macunu markası olarak öne çıkanları listeledik. Burada yer vermediğimiz varsa helal diş macunları veya helal diş macunu markası bize ulaşırlar ise listeye ekleyebiliriz. Bu konuda gecikme olur ise haklarını helal etsinler!

  • Organicadent diş macunu
  • Feradisin diş macunu
  • Bab-ı Şifa Doğal Misvak Özlü Diş Macunu
  • Naturalive Doğal Diş Macunu
  • Safia Helal Doğal Diş Macunu Yeşil Çay+Himalaya Tuzu Özlü
  • Agarta Doğal Diş Macunu
  • Spumy Diş Pastası
  • Spumy Organik Diş Macunu Çeşitleri

Colgate diş macunu helal mi?

Burada Colgate diş macunu helal mi diye başlık yaptık ancak pek çok yaygın marka için aynı soru soruluyor. İpana diş macunu helal mi, Sensodyne diş macunu helal mi gibi…

Colgate diş macunu içindekiler, Colgate diş macunu domuz yağı içeriyor mu? Şöyle ki bu markanın diş macunu ürününün helal sertifikası bulunmuyor!

Colgate Üçlü Etki içerisinde SLS, florür ve aroma gibi maddeler bulunmaktadır. Ayrıca sentetik olarak diş macununa renk vermesi için yeşil ve mavi boyalar içermektedir. Her şeyin en doğrusunu bilen yalnızca Allah Teala’dır.

Helal sertifikalı diş macunu markaları gibi helal hassasiyeti olanlar, organik doğal ürünler için arzu ederlerse zengin bilgi kaynaklarına buradan ulaşabilirler.

Helal diş macunu markaları hangileri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!