Helal getir!

Kategori: Alışveriş - 659 viewsYorum Yazın
Helal getir!

Helal getir! Bu sözü çocukluğumuzda duyarız ilk kez. Annelerimiz babalarımıza eve getirdikleri rızkın az da olsa helal olması gerektiğini sık sık vurguluyordu. Modern dünyanın geldiği noktada ne yazık ki pek çok hasletimizi kaybettiğimiz gibi helal kazanç, rızkı helal getir hassasiyetleri de yok olmaya başladı.

Oysa kainatın yaratıcı Yüce Allah düzeni kurarken helal kavramını sistemin merkezinde bize farz kılıyor. Helal olmayan her şeyden uzaklaşmak müminin en önemli imtihanıdır.

Helal getir gibi helal hassasiyeti olanlar, genç ve fit kalmak için arzu ederlerse zengin bilgi kaynaklarına buradan ulaşabilirler.

Helal getir!

Helal ürünlerin ve helal algısının hamd olsun son senelerde daha iyi algılanmaya başladığına şahit oluyoruz.

Helal getir
Helal getir siparişi!

Bu konuda biz de elimizden gelen katkıyı sunmayı hedefliyoruz. Helal getir bilincinin evlatlarımızdan itibaren şuurlu bir neslin yetişmesinde mühim olduğunu idrak etmek gerekiyor.

Helal pazarı

Küresel ortalamanın iki katı büyüklüğünde büyüyen güçlü, ağırlıklı olarak genç bir tüketici tabanıyla, dünya çapındaki Müslümanlar gerçekten de kazançlı bir gelişen pazar.

Dünyada her dört kişiden birinin kazandığı ve harcadığı para, kesinlikle küresel ekonomi üzerinde büyük bir etki bırakıyor ve Helal ekonomiyi dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri haline getiriyor.

Büyük çok uluslu şirketlerden küçük işletmelere ve yeni girişimlere kadar sektörün her sektöründen oyuncular, bu devasa ve büyüyen pazara girmeye hevesliler.

Helal sanayi artık hamd olsun gıda sektörünün ötesine geçerek ilaç, kozmetik, sağlık ürünleri, tuvalet malzemeleri ve tıbbi cihazların yanı sıra lojistik, pazarlama, basılı ve elektronik medya, paketleme, markalaşma ve finansman gibi hizmet sektörü bileşenlerini de kapsayacak şekilde genişledi.

Helal ise getir!

İnternet üzerinden online alışveriş pandemi sürecinde hepimizin hayatına girdi. Bu süreçte ‘getir’ kavramı marka olarak da öne çıkıyor. Getir demek kolay ama ya gelen ürünler helal kıstaslarına uymuyorsa…

Getir demek yerine helal getir demek bir mümin için son derece dikkat edilmesi gereken bir husus olarak öne çıkıyor.

Online helal ekonomi

Son yıllarda varlıklı Müslümanların sayısındaki artışla birlikte, helal endüstrisi moda, helal seyahat ve konaklama hizmetleri de dahil olmak üzere yaşam tarzı tekliflerine dönüşmüştür.

Bu gelişme, Müslüman tüketicilerin zihniyetindeki değişim ve dünya çapındaki etik tüketici eğilimleri tarafından tetiklenmiştir.

Helal pazar da sadece Müslümanlara özel değil. Helal’i sağlıklı ve etik tüketicilikle ilişkilendiren gayrimüslim tüketiciler arasında giderek artan bir kabul görmüştür.

Böylelikle, helal ile teşvik edilen temizlik ve hijyen, ekonomik ve sosyal adalet, sosyal sorumluluk, yeryüzü idaresi, hayvan refahı ve etik yatırım gibi evrensel değerlerin tümü, dinsel uyumun ötesinde pazarın ilgisini toplamıştır.

Müslümanlar ve gayrimüslim tüketiciler arasında helal sertifikalı ürünlerin popülaritesi ve talebi, gitgide daha fazla sayıda gıda ve tüketici ürünleri sadece güvenli ve kaliteli değil, aynı zamanda etik ve sosyal açıdan sorumlu olan ürünler aradıkça artmaya devam edecektir.

Helal getir gibi helal hassasiyeti olanlar, genç ve fit kalmak için arzu ederlerse zengin bilgi kaynaklarına buradan ulaşabilirler.

Helal getir hassasiyeti olanlar aşağıdaki mevzuları da inceleyerek istifade ediyorlar!


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!