Helal kozmetik ile güvenli güzellik!

Kategori: Kozmetik - 1.838 viewsYorum Yazın
Helal kozmetik ile güvenli güzellik!

Helal kozmetik günümüzde özellikle İslam aleminde ‘Helal‘ şuurunun yükselmesiyle ilgi görüyor. Yüce Allah’ın bize bahşettiği vücudumuzu en layık şekilde korumak ve güzel tutmak İslami bir farizadır.

Dünya genelinde helal sertifikalı kozmetik ürün pazarının 2025 yılına kadar 52 milyar USD’ye ulaşması bekleniyor.

Helal sertifikalı kozmetik ürünleri helal bileşenler içeren ve helal bir ortamda, helal olmayan maddelerle teması engellenerek üretilen ürünlerdir.

Helal kozmetik markaları, helal sertifikalı kozmetik markaları ülkemizde de hem üretiliyor hem de pazarlanıyor. GMP (İyi İmalat Uygulamaları) şartları altında, Müslüman uzman kadro gözetiminde, hijyenik ortamda ve hiçbir sakıncalı maddeyle teması olmadan, üretiliyor olması önem taşıyor.

Bu yazıda; helal sertifikalı kozmetik markalarıhelal makyaj malzemelerihelal olan makyaj markaları gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Helal sertifikalı kozmetik markaları gibi helal hassasiyeti olanlar, organik doğal ürünler için arzu ederlerse zengin bilgi kaynaklarına buradan ulaşabilirler.

Helal kozmetik

Helal makyaj malzemeleri, İslam hukukuna göre kirli olduğu onaylanan hayvanlardan elde edilen bileşenleri, genetiği değiştirilmiş organizmaları (GDO’lar) içermez. Cilt üzerinde birçok olumsuz etkisi olan alkol de içermezler. Güçlü aktiflerin iyiliği ve kanıtlanmış doğal içeriklerle zenginleştirilmiştir. Kullanıcıların ve çevrenin güvenliğini sağlayan bütüncül bir yaklaşımdır.

helal kozmetik-helal kozmetik markaları-helal sertifikalı kozmetik markaları-helal makyaj malzemeleri-helal olan makyaj markaları-helal kozmetik ürünleri-helal sertifikalı kozmetik
Helal kozmetik markaları

Helal olan makyaj markaları, helal sertifikalı kozmetik olmalıdır. Yetkili kuruluşlar tarafından helal sertifikası olmayan ürünler için helal ibaresi kullanılamıyor.

Helal güzellik ürünlerinin şüphesiz Müslümanlar için olduğu kadar kozmetik ürünleri kullanan herkes için de bir ihtiyaç olduğuna inanıyoruz. Bunların hem anlık hem de uzun vadeli faydaları vardır, ayrıca sizi kimyasalların ve saf olmayan bileşenlerin cilde verebileceği tüm zararlardan korurlar. Sürekli çaba ve ilerleme ile, dünyanın daha iyiye doğru ilerlemesi için yeni ürünler sunmaya devam ediyoruz.

Helal kozmetik ürünleri

Helal sertifikalı kozmetik, helal makyaj malzemeleri nelerdir? Satın alma güçleri, gelişmekte olan bir helal pazar talebini artırdı ve sonuç olarak şirketler, ürün tekliflerini çeşitlendirmeye zorlanıyor. Bu nedenle, artık belirli ülkelere ihracat yapmak için giderek daha gerekli hale gelen helal sertifikasyon gerekliliklerine her zamankinden daha fazla uymak zorunda kalıyorlar.

Kozmetikler için geçerli olduğu şekliyle “helal” terimi, sadece İslam Şeriat hukuku kapsamında izin verilen bileşenlerden üretilmiş, üretilmiş ve bunlardan oluşan ürünleri ifade eder. Diğer malzemeler “haram” kabul edilir, yani tüketimleri yasaktır. Kozmetikler genellikle topikal olarak uygulanırken, cilt vücudun en büyük ve en emici organıdır.

Helal makyaj malzemeleri için kurallar

Helal kozmetikler, aşağıdakilerden hiçbirine sahip olmaması gereken ürünlerdir.

 • insan parçaları veya içerikleri.
 • Müslümanların [tüketmesi] yasaklanmış veya şeriat kanununa göre kesilmemiş hayvanlar.
 • Alkol.
 • Domuzlar ve türevleri
 • Kan ve leş
 • Sıvılar veya insan veya hayvanların vücudundan boşaltılan idrar, dışkı, kan, kusmuk ve irin gibi nesneler gibi kendileri izin verilmeyen şeyler.
 • Alkollü içeceklerden alkol hazırlık, işleme, imalat veya depolama sırasında bulaşma,

Helal sertifikalı kozmetik markaları

 • Hunca Viva Cappio Classic EDT 60 ml Kadın Parfüm
 • Biorelix Aloe vera Jel 250 ml Aleo Vera jel Helal Sertifikalı
 • Minevital Helal Sertifikalı Su Geçiren Oje 
 • Naturalive Beauty Portakallı Doğal Deodorant Stick
 • Aksa Sprey Parfüm Nesimi 50Cc

Helal sertifikalı kozmetik markaları gibi helal hassasiyeti olanlar, organik doğal ürünler için arzu ederlerse zengin bilgi kaynaklarına buradan ulaşabilirler.

Helal makyaj kozmetik markaları hangileri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!