Türkiye’nin ilk helal bebek maması

Kategori: Gıda / Sertifikalandırma - 7.274 viewsYorum Yazın
Türkiye’nin ilk helal bebek maması

Türkiye’nin ilk yerli bebek maması üreticisi Arı Mama aynı zamanda ilk helal sertifikalı yerli bebek maması oldu.

Arı Mama kaliteli ve güvenli bebek maması üretimini aldığı sertifikalar ile taçlandırıyor. Son olarak Helal Gıda sertifikası alarak, Türkiye’nin ilk Helal Gıda sertifikalı yerli bebek maması üreticisi oldu.

Günümüzde Helal Gıda sertifikası güvenli ve sağlıklı yiyecekler arayan tüketicilerin en çok aradığı standartlardan biri haline geldi. Özellikle ebeveynlerin çocukları için sağlıklı, doğal, güvenli ve kaliteli gıda arayışında, Helal Gıda sertifikası öne çıkmaya başladı. Helal Platform’da yer alan habere göre Sultanlar Grup bünyesinde bulunan ve Türkiye’nin önde gelen bebek maması üreticisi Arı Mama, Türkiye’nin Helal Gıda sertifikalı ilk yerli mama üreticisi olmaya hak kazandı.

Türkiye'nin ilk helal sertifikalı yerli mama üreticisi: Arı Mama

Türkiye’nin ilk helal sertifikalı yerli mama üreticisi: Arı Mama

Bebek beslenmesine uygun, kontrollü tarım ile yetiştirilen kaliteli, doğal ve hiçbir katkı maddesi içermeyen meyve, sebze ve tahıllar ile üretim yapan Arı Mama, Helal Gıda sertifikasını Kas Cert’ten aldı. Helal gıda sertifikası tüm dünyada sağlıklı, hijyenik ve kaliteli gıda konusunda tercih edilen sertifikaların başında geliyor. Arı Mama, Türkiye’deki fabrikasında ürettiği ürünleri ihraç ettiği Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan, Irak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İran, Bulgaristan, Ukrayna ve Rusya Federasyonu gibi pazarlarda da aranan bu sertifikayla iş hacmini büyütmeyi hedefliyor.

Kaliteli ve güvenli bebek maması üretiyor

İstanbul Sancaktepe’de bulunan üretim tesislerinde doğadan gelen iyi besinlerin değerlerini koruyarak ürettiği mamaları ile sağlıklı ve doğal bebek beslenmesi ürünleri sunan Arı Mama, Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olarak üretim yapıyor.

KAS Sertifikasyon Ltd. Şti. JAKIM – Malezya tarafından akredite edilmiş, JAKIM’in Türkiyedeki temsilcisidir.  JAKIM akrediteli bu helal belgesi uluslar arası geçerliliği olan bir belgedir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!